Menu

Jak efektownie zorganizować event w kinie?

2 sierpnia 2018 - KLUBY I KINA
Jak efektownie zorganizować event w kinie?

Event w kinie to okazja do wyjątkowo efektownej prezentacji rożnego rodzaju produktów czy usług, a za sprawą ogromnej ilości opcji, impreza tego rodzaju może być spektakularna i niosąca moc wrażeń. Ogromny ekran daje możliwość zastosowania kilku ciekawych interaktywnych rozwiązań, dlatego też ich odpowiedni dobór zapewni doskonałą zabawę zgromadzonym widzom, a przy okazji stanie się wspaniałym medium promocyjnym.

Human Joystick

Human Joystick to opcja, która pozwala porwać do zabawy sporą grupę osób w sali kinowej, bowiem jest to gra interaktywna, którą można wyświetlać na ekranach multipleksów np. podczas bloku reklamowego. Nie jest to jednak jedynie rozwiązanie do kin, bowiem sprawdzi się także podczas eventów w salach konferencyjnych. Zaawansowane technologie połączone w Human Joystick działają na zasadzie systemu kamer, który w oparciu o podczerwień i połączenie z kilkoma komputerami, analizuje ruchy przetwarzając je tak, aby tworzyły określone efekty na ekranie. Jest to świetna metoda na zaangażowanie wszystkich uczestników eventu. Widzowie zasiadający na sali poprzez podniesienie rąk, poruszanie nimi w jedną czy drugą stronę, wywołują ciekawe wizualizacje na ekranie – ich ciała są niczym joysticki.

System umożliwiający sterowanie obiektami na ekranie może pokazywać np. jadący samochód lub kulę bilardową, która toczy się po stole. Możliwości jest wiele, dlatego też każda z animacji połączonych z systemem Human Joystick tworzy zupełnie inną, barwną i pełną ciekawych wariantów grę. Interesującą alternatywą w interaktywnej zabawie przy pomocy Human Joystick, jest wykorzystanie go do zabawnych konkurencji. Dwie strony sali mogą rywalizować ze sobą np. wirtualnie przeciągać linę czy przerzucać obiekt. Tego rodzaju rozrywka to strzał w dziesiątkę na premiery filmowe i nie tylko. Zabawa ta pozwala na długo zapamiętać imprezę. Poniżej prezentacja zabawy Human Joystick zorganizowanej przez AlphaVision.

Wirtualny prezenter

To niesamowite i bardzo innowacyjne rozwiązanie, stanowi doskonałą opcję do wykorzystania podczas imprez na eventach w kinach i nie tylko. Wirtualny prezenter przyciąga uwagę, ponieważ posiada wyjątkowo bogatą formę przekazu. Przy okazji jest niecodziennym widokiem, który intryguje i zachęca przez samą swoją obecność. Zastosowanie wirtualnego prezentera na eventach w salach kinowych pozwala stworzyć bardzo profesjonalną prezentację np. zapowiedź filmu czy innego widowiska. Jego rozmiar jest zbliżony do realnej postaci, którą przedstawia. Można z kilku różnych kątów widzenia obserwować jego przekaz.

Konstrukcja wirtualnego prezentera opiera się na specjalnej folii samoprzylepnej oraz projektorze. Zmienia przestrzeń we wnętrzu sali kinowej np. ściankę działową w efektowny cyfrowy ekran, na którym ukazuje się postać prezentera. Całość posiada doskonałą wydajność energetyczną, jest jasna i wyrazista, co szczególnie ważne jest w przyciemnionych salach kinowych. Prezenter bazując między innymi na technologii mikroreplikacji pozwala wzmocnić obraz, który jest widoczny nawet z odległych zakątków sali kinowej. Dodatek sensorów ruchu pozwala zwiększyć atrakcyjność wirtualnego prezentera. Który wówczas inicjuje prezentację czy to danego produktu czy usług, jak również przekazuje określone informacje osobom w jego otoczeniu.

Interaktywna ściana

Dla tych, którzy pragną stworzyć wyjątkowe efekty podczas imprezy organizowanej w sali kinowej, doskonałym pomysłem na urozmaicenie wydarzenia będzie interaktywna ściana. Jest to narzędzie doskonałe w marketingu, jak również w promocji różnych marek, produktów czy usług, bowiem posiada skutecznie przyciągające uwagę mechanizmy, które są wyjątkowo atrakcyjne. Niezagospodarowane ściany sali kinowej, stają się za sprawą ruchów i obrazów z wizualizacji niezwykłym ekranem, który zachwyca, intryguje i świetnie podkręca klimat imprezy.

Interaktywna ściana może zostać wykorzystana na wiele sposobów. Inteligentny system emisji obrazu i śledzenia ruchu sprawia, że ujęte w nich treści zmieniają się pod wpływem poruszania rąk czy ciała. Interakcje z wyświetlanymi obrazami tworzą niesamowitą całość. Dzięki czemu każdy uczestnik eventu może podziwiać niesamowite wizualizacje, a przy tym sam kierować ich zmianami. Interaktywna ściana staje się wymarzonym narzędziem udanej zabawy, a każdy kto będzie brał udział w evencie, będzie zachwycony możliwościami jakie daje. Sale kinowe z przestronnymi ścianami i ogromnym ekranem to środowisko wymarzone do tworzenia wizualizacji przy pomocy ściany interaktywnej. Warto w nią zainwestować, aby efekt zachwycił i wyróżnił imprezę na tle innych.

Dodaj komentarz