Menu

Pomysły, inspiracje & atrakcje eventowe na EURO 2020

24 stycznia 2020 - IMPREZY W PLENERZE, KLUBY I KINA
Pomysły, inspiracje & atrakcje eventowe na EURO 2020

Szukasz pomysłów, inspiracji na atrakcje do strefy kibica na Euro 2020? Przeczytaj ten krótki tekst:)
Wielkimi krokami zbliża się szesnasty turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn Euro 2020. Już od 12 czerwca 2020 w 12 różnych państwach rozpocznie się święto europejskiej piłki nożnej. Oczywiście jak przy każdej tego typy imprezie, a w szczególności turnieju piłkarskim, towarzyszyć jej będą dziesiątki różnego rodzaju eventów / wydarzeń nawiązujących swym charakterem do tematyki sportowej. Warto aby każda osoba odpowiedzialna za organizacje np. strefy kibica, zawczasu zaplanowała atrakcje na event, który być może przez 30 dni trwania turnieju odwiedzi nawet kilkadziesiąt tysięcy kibiców.

Poniżej przedstawiamy pomysły i inspiracje rozwiązań multimedialnych, które uatrakcyjnią Euro 2020.

Wirtualne rzuty karne

Pierwszy pomysł na euro 2020 to system interaktywny oparty o kamery “czytające” ruch. Uczestnik staje na przeciwko wyświetlanego na ekranie (plasma wall / LED) bramkarza i kopiąc wyświetlaną na podłodze piłkę próbuje zdobyć gola. Kamery oraz system oceniają siłę uderzenia, ułożenie stopy i jej kierunek. Doskonała zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Interaktywne “piłkarzyki”

Drugi pomysł to nowa odsłona popularnych i znanych od dawna “piłkarzyków”, czyli analogowego stołu przy którym dwie (lub cztery) osoby rozgrywały mecz starając się wbić piłeczkę pingpongową do bramki przeciwnika poruszając figurkami zawodników umieszczonych na stalowych rurkach. W tym systemie całą rozgrywkę przeniesiono do świata wirtualnego i całe pole rozgrywki zamieniono z analogowego na cyfrowy wyświetlany na monitorze LCD.
Co najważniejsze sterowania cyfrową rozgrywką odbywa się nadal przez poruszanie metalowymi rurkami umieszczonymi w stole. Sterowanie wyświetlaną animacją (grą) poprzez fizycznie istniejący kontroler, daje niesamowite wrażenia z gry i pozwala odkryć na nowo tą dobrze znaną już grę.

Oprogramowanie daje możliwość właściwie nieograniczonej personalizacji wyświetlanych drużyn i piłkarzy. W łatwy i intuicyjny sposób możemy np. nanieść dowolne logo na koszulki piłkarzy czy bandy reklamowe otaczające boisko.

Dosyć gadania, zobaczcie virtualne piłkarzyki w akcji:

Zdjęcie z idolem – czyli nowa odsłona popularnej “fotobudki”

Kolejny pomysł na Euro 2020 : Na stadionie drużyny Dallas Cowboys zainstalowano fotobudkę, która pozwala fanom wybrać pięciu swoich ulubionych graczy, którzy następnie cyfrowo “nakładają się” do zdjęcia grupowego, które wygląda…wyjątkowo realistycznie. Wszystko dzięki nowemu silnikowi augmented relity oraz smartfonom wykorzystującym technologię 5G.

Czekam na podobne rozwiązania na naszym rodzimym rynku eventowym i obiektach sportowych

Interaktywna podłoga iFloor z efektem “wirtualna piłka nożna”

Jedno z ciekawszych rozwiązań interaktywnych do wykorzystania np. w strefach kibica. Jest to system, który umożliwia zamianę dowolnej powierzchni podłogi w…wirtualny stadion i rozegranie meczu na wyświetlanej z projektora lub podłogę LED cyfrowej murawy, piłki oraz bramek. Nad podłogą umieszczone są kamery oraz doświetlacze podczerwieni, które wykrywając ruch powodują zmianę wyświetlanej animacji, w tym wypadku ruch nogą (kopnięcie) w kierunku piłki, powoduje jej ruch w określonym kierunku.

Gra w wirtualną piłkę nożną to doskonały pomysł na event i zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych 🙂

HoloBOX XL – czyli zróbmy sobie hologram piłkarza

Hologramy 3D, nazywane często projekcjami holograficznym to najczęściej urządzenia wyświetlające obraz na transparentnej holograficznej powierzchni, która dzięki swoim właściwościom daje efekt przestrzenności obrazu. Oczywiście im większe urządzenie tym większy obraz jesteśmy w stanie osiągnąć. Aby wyświetlić hologram postaci rzeczywistego wzrostu potrzebujemy dość dużego urządzenia tzw. Holo BOX XL zwanego czasem Holo Cube XL. Wydaje się to ciekawym pomysłem na Euro 2020.

Urządzenia takie zainstalowane są już od jakiegoś czasu m.in. w oficjalnym sklepie F.C. Barcelona na ul. La Rambla . Urządzenie wyświetla hologram legendy drużyny Barcelony czyli Lionel`a Messiego

Na naszym rodzimym rynku, także mamy już stałe instalacje urządzeń Holobox XL. Jedno z takich hologramów zainstalowano na stadionie Legii Warszawa:

System Mind Control

Ostatni pomysł na euro 2020 to system Mind Control, czyli kontrolowanie gry za pomocą aktywności naszych fal mózgowych. Rozgrywka może odbywać się indywidualnie (na czas) lub w parach (rywalizacja, kto pierwszy) i polega na wprawianiu w ruch wyświetlanych na ekranie piłek poprzez odpowiednie skupienie się (koncentrację). Im wyższa koncentracja zawodnika tym piłka szybciej porusza się do przodu. Aktywność fal mózgowych odczytywana jest przez specjalne opaski EEG, które zawodnicy zakładają na głowę. Co ciekawe opaski rozpoznają także mrugnięcie oczów, na które toczące się piłki reagują podskoczeniem.

inspiracje

Pomysły i inspiracje na Euro 2020 pochodzą z http://alphavision.pl

Dodaj komentarz