Menu

Prezentacja nowego modelu samochodu – jak to zrobić?

9 kwietnia 2018 - KONFERENCJE
Prezentacja nowego modelu samochodu – jak to zrobić?

Klienci w dzisiejszych czasach są niezwykle wymagający, dlatego prezentacja nowego modelu samochodu musi spełnić szereg ich wygórowanych oczekiwań. Sposobem na pozytywne zaskoczenie potencjalnych klientów, oraz co najważniejsze – zainteresowanie nowym modelem, jest skorzystanie z opcji jakie dają interaktywne rozwiązania multimedialne, które doskonale sprawdzą się jako niestandardowe pomysły na imprezę w plenerze, jak również na szkolenia czy konferencje.

Prezentacja nowego modelu samochodu, zyskać może ogromną popularność i atrakcyjnie ukazać zalety pojazdu za sprawą efektownych i bardzo fajnych w realizacji multimediów jak wirtualny prezenter, holocube, monitory bezszwowe oraz ekran mgłowy.

Wirtualny prezenter

Prezentacja wykonana przy pomocy wirtualnego prezentera to strzał w dziesiątkę w przypadku promocji nowego modelu samochodu. Przygotowana na bazie wcześniej nagranego i sformatowanego filmu projekcja, wykonana jest na specjalnie przystosowanej powierzchni. Płaszczyzna obrazu jest zgodna z obrysem ciała, dlatego tym sposobem widzimy prezentera, który udziela informacji uczestnikom prezentacji, ukazując samochód w bardzo atrakcyjny sposób. Jest to niewątpliwa innowacja, która dodaje profesjonalizmu i niepowtarzalnego stylu całemu pokazowi.

Jest to opcja atrakcyjna pod wieloma względami. Po pierwsze, wirtualny prezenter widoczny jest z szerokiego kąta do nawet 170 stopni. Po drugie jest to alternatywa wprost stworzona do sklepów, biur czy salonów sprzedaży, dlatego doskonale wesprze promocję nowego modelu samochodu, tworząc atrakcyjny punkt informacyjny. Rozwiązanie to nie należy również do najdroższych. Przykład interesującej wirtualnej asystentki zobaczyć możesz tutaj →

 

Holocube

Ta doskonale zintegrowana platforma projekcyjna w formacie 3D, to niesamowicie efektowny sposób na ukazanie nowego modelu samochodu w sposób wyjątkowy i szalenie atrakcyjny. Holocube pozwala zaprezentować pojazd za pomocą najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych technik projekcji, a wszystko to w bardzo eleganckiej odsłonie, która zachwyca i zapada w pamięć na długo. Efekty te pozwalają na tworzenie zogniskowanych projekcji, jak również kontekstowych projekcji 3D, co daje niesamowite rezultaty.

Nowy model samochodu to bez wątpienia towar z najwyższej półki. Holocube, stanowi wymarzony i unikalny sposób na wyróżnienie go na tle konkurencji. Nie da się również ukryć, iż jest to pomysł na zwrócenie uwagi znudzonych tanimi chwytami marketingowymi klientów, którzy pragną więcej. Oparty na opcjonalnych stojakach podłogowych, holocube prezentuje się bardzo atrakcyjnie i zadaje szyku zarówno na targach, jak również konferencjach czy w salonach sprzedaży. Cena tego nietuzinkowego rozwiązania jest bardzo atrakcyjna, dlatego jest to niewątpliwie doskonała inwestycja. Przykład efektownej prezentacji tego typu możesz obejrzeć tutaj →

 

 

Monitory bezszwowe

Plasma Wall, bo tak inaczej nazywane są te ciekawe formy interaktywnej prezentacji, to innowacyjne rozwiązanie, które poprzez połączenie monitorów daje rewelacyjny rezultat w postaci spójnego i ciągłego obrazu. Efektem jest ekran nawet na całej ścianie. Monitory bezszwowe pozwalają promować nowy model samochodu w sposób bardzo atrakcyjny i dający niezwykły zasięg prezencji. Co ciekawe, aby ukazać pojazd w sposób oryginalny i nietuzinkowy, można łączyć moduły w dowolny sposób. Dzięki temu powstać mogą wielkoformatowe obrazy o wysokiej rozdzielczości, które prezentują rewelacyjną prezentację nawet w bardzo jasnych i solidnie nasłonecznionych pomieszczeniach sal konferencyjnych, targów czy salonów sprzedaży.

Jest to fajne rozwiązanie. Panele są cienkie i można je umieścić na ścianach bez utraty przestrzeni we wnętrzach. Ich lekka konstrukcja oraz łatwość montażu sprawia, że cała instalacja plasma wall to dziecinnie proste zadanie. Realne do wykonania w każdej lokalizacji – czy to wewnątrz pomieszczeń, czy pod zadaszeniem w plenerze. Wykorzystanie monitorów bezszwowych sprawdza się jako centralny element scenografii, prezentując nowy model samochodu w sposób wyjątkowy na wszelakich wydarzeniach, imprezach plenerowych czy targach. Wykorzystać je można również do przedstawienia ciekawych filmów, animacji, interaktywnych gier lub przedstawienia obrazu z kamer np. z testów nowego samochodu. Tego rodzaju rozwiązanie ma bardzo atrakcyjną cenę, a interesujący przykład wykonania prezentacji na monitorach bezszwowych zobaczysz tutaj →

 

 

Ekran mgłowy

Jeżeli szukasz efektu wow, ekran mgłowy to rewelacyjne rozwiązanie dla prezentacji nowego modelu samochodu. To unikalny pomysł, który pozwala zapomnieć o tradycyjnych ekranach montowanych na stałe. Wizualizacja odbywa się tutaj na kurtynie suchego dymu, dzięki czemu masz wrażenie oglądania obrazów magicznie zawieszonych w powietrzu. To bez wątpienia jeden z najbardziej efektownych opcji, a prezentacja tego typu, idealnie sprawdzi się na inauguracji nowego samochodu, podczas targów motoryzacyjnych czy innych wydarzeniach, na których pragniesz podkreślić wyjątkowość Twojego pojazdu.

Obraz w postaci ekranu mgłowego wymaga jedynie bieżącej wody i technologii cyfrowej, które ukazują piękno nowego modelu pojazdu na robiącej piorunujące wrażenie mgle. Jest to rozwiązanie wyjątkowe. Jednak posiada kilka wad – nie nadaje się do prezentacji na zewnątrz czy też w pomieszczeniach, w których panują przeciągi lub pojawiają się silne nadmuchy powietrza. Dodatkowo najlepsze efekty można osiągnąć w stosunkowo ciemnych wnętrzach. Intrygującą realizację z ekranem mgłowym w roli głównej zobaczysz tutaj →

 

 Nowoczesne pomysły multimedialne mogą stanowić niezwykły atut prezentacji nowego modelu samochodu, dlatego ich wybór, to najlepsza z decyzji marketingowych dla Twojej firmy.

Dodaj komentarz