Menu

Impreza w plenerze – 4 innowacyjne rozwiązania multimedialne

9 kwietnia 2018 - IMPREZY W PLENERZE
Impreza w plenerze – 4 innowacyjne rozwiązania multimedialne

Nowoczesne technologie stały się nieodłącznym elementem świata biznesu. Firma, która chce iść z duchem czasu i skutecznie nawiązywać kontakt z klientem, powinna zwrócić szczególną uwagę na innowacyjne możliwości dotarcia do odbiorcy.

Oto cztery niekonwencjonalne rozwiązania multimedialne dla imprezy zorganizowanej w plenerze,  które z pewnością wyróżnią firmę na tle konkurencji.

  1. Telebimy diodowe

Za pomocą telebimów diodowych (LED) można w łatwy i efektowny sposób zaprezentować swoją ofertę większej liczbie odbiorców. To z pewnością ciekawe rozwiązanie na imprezę w plenerze, jaką jest transmisja meczu, przekaz ze sceny koncertu czy projekcja filmu w ramach kina plenerowego. Jednak ten sposób prezentacji znakomicie sprawdzi się także podczas różnego rodzaju imprez i konferencji biznesowych, jako znakomity nośnik danych prezentowanych przez firmę.

Telebimy diodowe świetnie sprawdzają się nawet podczas słonecznych dni – jakość obrazu nie ulega wówczas pogorszeniu. Dużą zaletą oferty jest szeroki wybór wielkości telebimów. Modułowa budowa urządzenia sprawia, że w łatwy sposób można dostosować jego wymiary do potrzeb zleceniodawcy.

Instalacja telebimu nie wymaga zapewnienia specjalnych warunków. Trudnością w instalacji może być jedynie jego duża waga.  Mniejsze telebimy, stosowane do celów biznesowych, wymagają zasilania z sieci energetycznej jednofazowej o mocy 230 V.

Wadą telebimów LED może być zbyt mała rozdzielczość obrazu. Rozdzielczość rośnie wraz z rozmiarem ekranu, dlatego też dla zadowalającej widoczności zaleca się instalowanie urządzeń o powierzchni zaczynającej się od 3 m2.

  1. Mapping 3D

Video Mapping 3D to niezwykle oryginalny, innowacyjny i efektowny pomysł na imprezę w plenerze. Za pomocą specjalnego projektora 3D na budynkach lub innego rodzaju obiektach (np. samochodach czy łodziach) zostaje wyświetlony ruchomy obraz. Projekcje wykorzystują strukturę płaszczyzn, na których są wyświetlane, dzięki czemu można uzyskać niesamowity i jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny efekt.

To rozwiązanie idealne na wielkie eventy – prezentację może jednocześnie obserwować nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Z drugiej strony, mapping 3D można także z powodzeniem wykorzystywać przy mniejszych przedsięwzięciach, wykorzystując jako tło samochód, a nawet wnętrze pomieszczenia. Dodatkową atrakcją przy wykorzystaniu video mappingu jest specjalna muzyka i efekty dźwiękowe, co sprawia, że mamy do czynienia z wyjątkowym widowiskiem.

Znakomitym przykładem jest wykorzystanie mappingu 3D przez firmę Nokia:

Właściwie jedynym wymaganiem do pełnego wykorzystania tej technologii jest brak oświetlenia z zewnątrz, dlatego też jest to fajne rozwiązanie na imprezę w plenerze odbywającą się w godzinach wieczornych.

Do realizacji mappingu 3D potrzebne jest stworzenie wirtualnej “mapy” obiektu, gdzie będzie odbywała się prezentacja, przygotowanie odpowiedniej animacji oraz instalacja sprzętu wyświetlającego obraz – jednego do czterech projektorów multimedialnych.

  1. Ekrany wielkopowierzchniowe

Ekrany wielkopowierzchniowe (wielkoformatowe) służą do wyświetlania obrazów multimedialnych. Zastosowaniem dla nich mogą być nie tylko wydarzenia odbywające się w zamkniętych pomieszczeniach. To także ciekawe rozwiązanie na imprezę w plenerze. Ekrany wielkoformatowe można wykorzystać podczas większych wydarzeń, zarówno tych odbywających się w zamkniętej przestrzeni, jak i eventów plenerowych. To z pewnością innowacyjny sposób wykorzystania projekcji multimedialnych.

Do plenerowego wykorzystania ekranów najlepiej sprawdzą się dwa rodzaje sprzętu: ramowe ekrany projekcyjne (z powierzchniami do przedniej i tylnej projekcji) – doskonałe na większe eventy oraz akrylowe ekrany holograficzne (tylnoprojekcyjne), których powierzchnia wzmacnia projekcję obrazu. Ten ostatni typ ekranów zalecany jest do stosowania w mocno naświetlonych miejscach. Przy zastosowaniu do projekcji na zewnątrz przeznaczony jest do wbudowania w scenografię. Ramowe ekrany projekcyjne mogą być natomiast zabudowane lub samodzielnie stojące.

Nasze ekrany charakteryzuje łatwy i stosunkowo szybki montaż oraz duża funkcjonalność. Ekrany dostępne są w następujących rozmiarach: 3×2, 4×3 oraz 5×4 metry.

  1. Human joystick

Human joystick to bardzo nowoczesne i interaktywne rozwiązanie na imprezę w plenerze. To rodzaj krótkiej gry, najczęściej wyświetlanej przed seansami kinowymi, która doskonale sprawdzi się też jako niestandardowy przerywnik podczas firmowego eventu.

Human joystick to system oparty na nowoczesnej technologii, dzięki której możliwe jest sterowanie obiektami wyświetlanymi na ekranie za pomocą ruchu rąk. Co więcej, istnieje także możliwość interakcji pomiędzy uczestnikami seansu lub konferencji. Istnieje możliwość rozgrywki między dwiema częściami publiczności (ekran zostaje wtedy podzielony na pół).

Human joystick to nie tylko doskonała zabawa dla widzów czy uczestników konferencji. To także niestandardowa prezentacja swojej firmy lub usług, także podczas eventu plenerowego. W jaki sposób najłatwiej przyciągnąć do siebie odbiorcę, w tym przypadku klienta? Dając mu możliwość uczestnictwa i współkreowania rzeczywistości. System, który pokazujemy pomoże to zapewnić.

Świetnym przykładem wykorzystania technologii human joystick w plenerze jest gra przygotowana specjalnie dla Przystanku Woodstock:

Obecnie istnieje możliwość wykorzystania technologii human joystick także w systemie 3D!

Dodaj komentarz