Menu

Jak innowacyjnie zorganizować przyznanie nagród w sali konferencyjnej?

2 sierpnia 2018 - KONFERENCJE
Jak innowacyjnie zorganizować przyznanie nagród w sali konferencyjnej?

Przyznanie nagród w sali konferencyjnej to z reguły wyjątkowo odświętne i gromadzące śmietankę towarzyską wydarzenie, dlatego też warto stworzyć na nim małe show, które sprawi, że wszyscy będą pod wrażeniem. Oczywiście z pomocą wychodzą tutaj rozmaite propozycje rozwiązań interaktywnych, które wnoszą do całej uroczystości nowoczesny powiew, a przy tym są niezwykle efektowne. Przyznanie nagród w sali konferencyjnej daje szansę na naprawdę imponujące zagospodarowanie przestrzeni, dlatego też poniższe opcje z pewnością sprawdzą się idealnie!

Podłoga interaktywna

Jeżeli zależy nam na wspaniałej prezentacji nominowanych osób czy laureatów nagród, ukazanie w ciekawy sposób tematyki imprezy bądź samej w sobie nagrody, interaktywna podłoga będzie strzałem w dziesiątkę.  Jest to urządzenie, które pozwala zmienić otwartą przestrzeń sali konferencyjnej w niesamowite i niezapomniane doświadczenie, w którym można poczuć interakcję ruchu i obrazu. Nie da się ukryć, iż przekazywanie treści związanych z rozdaniem nagród, ale również promocja czy inne działania marketingowe za pomocą podłogi interaktywnej stają się  rewelacyjnym elementem wystroju i przekazu.

Interaktywna podłoga zachęca do spontanicznej zabawy i odkrywania, dlatego będzie ona wspaniałym elementem dostępnym już w lobby przed salą konferencyjną, na scenie bądź rozłożonym na podłożu pomiędzy stolikami. Jej inteligentny system emisji obrazu i śledzenia ruchu oczaruje zgromadzonych na imprezie, doda całości wyrazu, a przy tym, jest to opcja stosunkowo niedroga.

Ekran mgłowy (FogScreen)

Efekt mgły z pięknym obrazem, przez który można przechodzić to magiczna i niezwykle efektowna forma interaktywnej prezentacji, która bez wątpienia sprawdzi się na rozdaniu nagród w sali konferencyjnej. Będzie to  innowacyjna i zjawiskowa zarazem alternatywa dla nudnych prezentacji. Wniesie powiew tajemniczości i ekstrawagancji. Powstały ze skroplonej wody w postaci kurtyny „suchej mgły” ekran, wydaje się unosić obrazy w powietrzu. Przez to uczestnicy eventu obserwujący galę rozdania nagród, mogą cieszyć się niezwykłymi wrażeniami wizualnymi.

Zaletą tej formy innowacyjnej prezentacji jest możliwość dopasowania jej wizualnych aspektów do rodzaju wnętrza. Można zadbać o odpowiedni nasycenie, grubość strumienia czy prędkość opadania mgły, przez co obraz zyskuje dodatkowych efektów. Jest to rozwiązanie szalenie atrakcyjne, przyciąga uwagę i sprawia, że wyróżnienia będą rozdawane w stylowej i bardzo intrygującej wizualnie atmosferze. Zaawansowanie technologiczne jakie odznaczają ekran mgłowy pozwalają stworzyć wyjątkowe aranżacje w salach konferencyjnych, lekko przyciemnionych i klimatyczne przygotowanych na każdą ważna okazję.

Ekrany bezszwowe

Dla imprez takich jak wręczanie nagród, innowacyjnym i niezwykle efektownym detalem wystroju mogą być ekrany bezszwowe. Pozwalają zagospodarować całe ściany, scenę czy inne elementy aranżacji wystroju w postaci obrazów, grafik, animacji czy filmików. Ich zaletami jest wysoka rozdzielczość obrazów, doskonała ostrość i nasycenie kolorów, a także możliwość modyfikacji.  Dopasowania wielkości ekranów do indywidualnych potrzeb. Co ciekawe ekrany bezszwowe to również sposobność dla stworzenia multimedialnych ścian, na których można wyświetlać prezentacje, filmiki czy różnego rodzaju obrazy.

Główną zaletą ekranów bezszwowych jest ich modułowa konstrukcja. Poszczególne detale można zamówić wedle indywidualnych wymiarów, dopasować je do obrazów jakie pragniemy na nich wyświetlać np. sylwetki nagradzanej osoby, czy konfigurować dowolnie tworząc misterne konstrukcje na całych ścianach. Tego rodzaju ekrany mocowane są na specjalnych stelażach, które są oparciem dla poszczególnych modułów, łącząc je w jeden spójny ekran. Można również na stałe umieścić ekrany bezszwowe w konstrukcji ściany, tworząc wyjątkowy efekt podczas każdej większej imprezy.

Ekrany dotykowe

Ostatnie lata to istny szał na ekrany dotykowe. Zastosowanie ich jest niemal nieograniczone. Nie dziwi zatem fakt, iż mogą być one innowacyjnym i bardzo atrakcyjnym elementem wręczania nagród w sali konferencyjnej. Ich główną i najbardziej ciekawą zaletą jest to, że zachęcają one do bezpośredniej interakcji z ich użytkownikami. Wszystko za pomocą dotyku. Są nośnikiem prezentacji czy interesujących obrazów, które za ich sprawą prezentują się bardzo estetycznie. Przekaz jest perswazyjny i zachęcający.

Prezentacje na ekranach dotykowych mogą ukazywać postaci nominowanych do nagród osób, opisywać działania danej firmy czy marki, a także być formą rozrywki dla gości. Nowoczesne technologie jakie łączą w sobie ekrany dotykowe są niezwykle inspirujące. Każdy może wykorzystać je na swój wyjątkowy sposób, stworzyć ciekawą aplikację pod kątem określonej imprezy czy promocji danego produktu. Za pomocą ekranów dotykowych można przekazać instrukcje, przedstawić mały przewodnik czy plan działania. Interesujące animacje wyrażają znacznie więcej niż tysiąc słów. Poniżej ekran dotykowy zaprezentowany przez firmę eventową AlphaVision

Dodaj komentarz