Menu

Pomysły na konferencję branży medycznej w hotelu

2 sierpnia 2018 - KONFERENCJE
Pomysły na konferencję branży medycznej w hotelu

Branża medyczna to wyjątkowo prężnie rozwijająca się dziadzina, dlatego organizacja różnego rodzaju konferencji w tym tych wyjazdowych np. w hotelach, staje się bardzo popularna. Aby wyróżnić się wśród konkurencji i przedstawić produkty czy nowe odkrycia medyczne w sposób wyjątkowy i efektowny, warto postawić na innowacyjne interaktywne rozwiązania, za sprawą których wrażenia z konferencji będą niezapomniane. Do najciekawszych możliwości jakie dają multimedialne nowinki zaliczyć można:

HoloBox

Konferencje z branży medycznej mogą dotyczyć wielu aspektów – prezentacji nowego leku, przedstawienia innowacyjnych form leczenia czy też ukazania nowych odkryć. Aby móc w pełni przedstawić potencjał poszczególnych produktów czy innowacyjnych rozwiązań, warto postawić na równie atrakcyjne formy przekazu do których należy HoloBox. Ten niewielki w formie, ale wielki w funkcjonalności i wrażeniach jakie daje, sprzęt, to możliwość przedstawienia nietuzinkowych animacji czy filmików holograficznych w 3D lub 4D, które unoszone w powietrzu tworzą niezwykle efektowną formę prezentacji.

HoloBox to rozwiązanie na tyle innowacyjne, że posiada wiele wariacji i unowocześnień, które dodają całej prezentacji na konferencji medycznej dodatkowego efektu WOW. Widzowie mogą bowiem kontrolować hologram przedstawiany na HoloBoxie poprzez smartfona lub za pomocą ruchów dłoni czy gestów. Jak można się domyślić, animowane treści jakie ukazuje HoloBox mogą zostać ukazane w różnych formach i rozmiarach, a możliwość dopasowania produktu do indywidualnych preferencji, daje szansę na prawdziwie efektowne przedstawianie informacji, produktów czy innowacji. HoloBox to świetny sposób na pełne zaangażowanie uczestników konferencji.

Human Joystick

Konferencje bywają nudne, dlatego aby uniknąć sytuacji, że i Twoja konferencja będzie podobna, warto pomyśleć o wykorzystaniu opcji jaką jest Human Joystick. Ta niezwykle angażująca gra wyświetlana na dużych ekranach np. podczas przerw w wykładach itp. może poruszyć tłum uczestników konferencji, przekazać informacje w ciekawy sposób, a przy tym stanowi świetną zabawę. Zaawansowana technologicznie forma Human Joystick daje wachlarz możliwości, a każdy kto ceni nietuzinkowe rozwiązania z pewnością będzie nią zachwycony. Całość konstrukcji bazuje tutaj na zintegrowanym systemie kamer, które działając na podczerwień i korzystając z obszernej gałęzi komputerów, analizują ruch i przetwarzają go tak, aby wyświetlać efektowne animacje na ekranie.

Human Joystick daje rewelacyjne efekty zwłaszcza podczas grupowych „zabaw”, kiedy to widzowie przebywający w sali konferencyjnej mogą poprzez podniesienie rąk czy ruchy rąk w jedną lub drugą stronę poruszać obiektem na ekranie, a ich ciało działa jak joystick. Animacje jakie stworzyć można na ekranie są różnorodne, dlatego też dopasować można je indywidualnie pod kątem danej konferencji lub innego wydarzenia.

Mapping 3D

Video art jakim bez wątpienia jest mapping 3D to opcja jaka zrobi niesamowite wrażenie podczas konferencji w branży medycznej i nie tylko. Przestrzenny trójwymiarowy obraz wyświetlany na dużych obiektach za pomocą projektorów tworzy rewelacyjną prezentację. Dotyczyć może zarówno przedstawienia nowych metod leczenia jak również nowego produktu medycznego. Tworzenie obrazu zależy od inwencji projektanta. Wykorzystując budynek lub inną przestrzeń jako tło może poprzez oprogramowanie wyizolować elementy, które stworzą coś wyjątkowego.

W przypadku dobrze wykonanego mappingu 3D ważne jest efektowne zsynchronizowanie prezentacji obrazów wraz z dźwiękiem. Muzyka dodaje całości niesamowitego wymiaru, który zachwyca. Projekt, który obrazowany jest przy pomocy mappingu 3D to istne widowisko. Doda konferencji prestiżu, a także atrakcyjności, którą docenią uczestnicy.  Jest to opcja która przykuwa uwagę, a jej imponujący rozmach będzie idealnym sposobem na zwrócenie uwagi na ważne problemy czy wielkie odkrycia – co w branży medycznej jest częste.

Wirtualny prezenter

Jeżeli pragniemy dodać konferencji nietuzinkowego charakteru, wirtualny prezenter z pewnością zda egzamin. To cenione na całym świecie rozwiązanie, zwraca uwagę głównie z racji na dynamiczną formę przekazu informacji jaką oferuje. Jest to alternatywa zadziwiająca i wzbudzająca ciekawość. Jednocześnie bardzo praktyczna, bowiem można wykorzystać ją nie tylko w charakterze prezentacji produktu. Również jako formę pomocy przy obsłudze konferencji.

Wirtualny asystent polega na projekcji na przygotowanej wcześniej powierzchni nagranego i odpowiednio sformatowanego filmu, który najczęściej przybiera kształt obrysu ciała. Zyskujemy tym sposobem złudzenie realnie istniejącej osoby. Może reagować dzięki sensorom ruchu na obecność uczestników konferencji, udzielać im informacji na określone zagadnienia, pouczać itp. Właściwości folii projekcyjnej sprawiają, że właściwie opracowane materiały video są widoczne z bardzo obszernego kąta, bowiem nawet do 170 stopni. Poniżej wirtualny prezenter w Metropolis Design Hotel wykonany przez AlphaVision Warszawa.

Dodaj komentarz